Požár kotelny rodinného domu – Úherce

V neděli 21. 10. 2012 ve 14:45 nás operační středisko HZS vyslalo k požáru kotelny rodinného domu v Úhercích. Vyjeli jsme v počtu 1 + 10 s CAS32 T148, CAS25 RTHP a DA Ford.

Jako první dorazili na místo dobrovolní hasiči ze Semčic a krátce po nich jednotka profesionálních hasičů z Mladé Boleslavi a naše jednotka. Jednalo se o požár kotelny, který se ještě nestačil rozvinout na obytnou část domu. Byla tedy zasažena pouze kotelna a část střechy přímo nad ní. Hašení bylo prováděno jedním proudem C a vysokotlakem.

 

Naše jednotka odkrývala střechu, monitorovala sousední dům, který na ten postižený stavebně navazoval a po lokalizaci požáru rozebírala stropní konstrukci. Po odjezdu jednotek jsme zůstali po dobu 2 hodin na místě a dohašovali skrytá ohniska.

 

Na místě zasahovaly jednotky JSDH Dobrovice (CAS32 T148, CAS25 RTHP a DA Ford), HZS Mladá Boleslav (CASK25 T815, CAS32 T815, AZ37 Iveco) a JSDH Semčice (CAS32 T148, DA Ford).

Fotografie z místa zásahu můžete najít v galerii Jaroslava Langapožár kotelny Úherce.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice zásahy 2012 se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.